3314R-1-103E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3314R-1-103E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 10K Ohm - 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns - 5 X 6.2 X 3.06mm - Gull Wing - Surface Mount. ...
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 3314R1103E
Référence:
3314R-1-103E
COO:
TW
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
REEL
Mounting:
Surface Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Gull Wing
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
5 x 6.2 x 3.06 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
Switch Option:
No
Number of Elements:
1
EN STOCK: 21
Expédition today, if you order in
Buy all 21 in-stock or the regular minimum order quantity of 500