4606X-101-333LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-101-333LF
Bourns
Res Thick Film NET 33K Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X101333LF
Référence:
4606X-101-333LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
5
Number of Terminals:
6
Power Rating:
0.75 (3/4) W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
33 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C