4606X-101-682LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-101-682LF
Bourns
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X101682LF
Référence:
4606X-101-682LF
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
5
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
6.8 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C