4606X-102-203LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-102-203LF
Bourns
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X102203LF
Référence:
4606X-102-203LF
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
3
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C