4607X-101-105LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4607X-101-105LF
Bourns
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 0.88W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 4607X101105LF
Référence:
4607X-101-105LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
6
Number of Terminals:
7
Power Rating:
0.88 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
1 MOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C