4816P-2-472LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4816P-2-472LF
Bourns
Fixed Network Resistor - 4.7K Ohm - 1.28W - Isolated - 16-Pin - 15 Elements - Gull Wing - Through Hole. ...
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
The 4816P series 1.28W Network Resistor in a thick film surface-mount medium package. The standard EIA package is compatible with automatic placement equipment. It has solder coated copper lead frame and thermoplastic body. These surface mount resistor networks are AEC-Q200 qualified and suitable for automotive applications. Operating temperature ranges from -55°C to 125°C.
Search Keywords: 4816P2472LF
Référence:
4816P-2-472LF
COO:
HU
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
15
Power Rating:
1.28 W
Power Rating per Resistor:
0.08 W
Resistance Value:
4.7 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C