4816P-T01-270LF
4816P-T01-270LF
en stock: 0
Commande min: 500
Afficher le produit
4816P-T01-270 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4816P-T01-270
Bourns
Res Thick Film NET 27 Ohm 1 Ohm 1.28W ±250ppm/°C ISOL Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD Tube ...
Non-Compliant
TUBE Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
The BOURNS part 4816P-T01-270 is a high-quality resistor designed for use in electronic circuits and applications. It is a thick film resistor with a resistance value of 27 Ohms and a tolerance of ±250ppm/°C. This resistor has a power rating of 1.28W and features an isolated molded construction for enhanced durability and reliability. The 16-pin surface mount device (SMD) packaging with gull wing leads makes it easy to install on printed circuit boards. The 4816P-T01-270 resistor is supplied in a tube packaging, ensuring safe transportation and storage.
Search Keywords: 4816PT01270
Référence:
4816P-T01-270
Unité de mesure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
IE
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
8
Power Rating:
1.28 W
Power Rating per Resistor:
0.16 W
Resistance Value:
27 Ohm
Tolerance:
1 Ohm
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C