4816P-T01-270LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4816P-T01-270LF
Bourns
Res Thick Film NET 27 Ohm 1 Ohm 1.28W ±250ppm/°C ISOL 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
RoHS Compliant
TUBE Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 4816PT01270LF
Référence:
4816P-T01-270LF
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Power Rating:
1.28 W
Power Rating per Resistor:
0.16 W
Resistance Value:
27 Ohm
Tolerance:
1 Ohm
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C