CR1206-FX-9102ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR1206-FX-9102ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 91 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - RoHS Compliant - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: CR1206FX9102ELF
Référence:
CR1206-FX-9102ELF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
91 KOhm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
111364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C