CR2010-FX-3651ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR2010-FX-3651ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/2 W - 3.65 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 2010 - RoHS Compliant - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: CR2010FX3651ELF
Référence:
CR2010-FX-3651ELF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
3.65 KOhm
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
2010
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C