CRT0805-BY-10R0ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CRT0805-BY-10R0ELF
Bourns
Thin Film Precision Chip Resistor - 1/8 W - 10.0 ohms ±0.1% - ±25ppm/°C - 150V - SMD 0805
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: CRT0805BY10R0ELF
Référence:
CRT0805-BY-10R0ELF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
10 Ohm
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Tolerance:
0.1 %
Case Size:
0805
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
Tape and Reel
EN STOCK: 2,866
Expédition today, if you order in
Buy all 2,866 in-stock or the regular minimum order quantity of 5000