MF-R185-AP-99 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MF-R185-AP-99
Bourns
PTC Resettable Fuse 1.85A(hold) 3.7A(trip) 30V 40A 1W 8.7s 0.04Ohm Radial 12 X 3mm Ammo Automotive
RoHS Compliant
Ammo Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: MFR185AP99
Référence:
MF-R185-AP-99
COO:
CN
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Ammo
Hold Current:
1.85 A
Trip Current:
3.7 A
Maximum Current Rating:
40 A
Maximum Voltage Rating:
30 V
Maximum Trip Time:
8.7@9.25A s
Minimum Initial Resistance:
0.04 Ohm
Maximum Initial Resistance:
0.07 Ohm