MOV-10D470KTR by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MOV-10D470KTR
Bourns
Var MOV 30VAC/38VDC 500A 47V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: MOV10D470KTR
Référence:
MOV-10D470KTR
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Varistor Voltage:
47 V
Clamping Voltage:
93 V
Clamping Current:
5 A
Dimension:
7.2 x 15.5 x 12.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
30 V
Maximum DC Voltage Rating:
38 V
Maximum Surge Current:
500 A
Lead Pitch:
7.5 mm
Energy:
5.5 J
Tolerance Voltage:
10 %