MOV-14D330K by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MOV-14D330K
Bourns
Var MOV 20VAC/26VDC 1000A 33V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: MOV14D330K
Référence:
MOV-14D330K
EAR99
800
Package Type:
BULK
Varistor Voltage:
33 V
Clamping Voltage:
65 V
Clamping Current:
10 A
Dimension:
3.8 x 20 x 16.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
20 V
Maximum DC Voltage Rating:
26 V
Maximum Surge Current:
1000 A
Lead Pitch:
7.5 mm
Energy:
7.5 J
Tolerance Voltage:
10 %