SRP7030-6R8M by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRP7030-6R8M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 7.6 x 6.5 x 3.2mm - 6.8 uH - 100KHz - 4.5A - 60m Ohm. ...
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
End of Life: Final orders must be placed by 06/30/2026
DESCRIPTION
Search Keywords: SRP70306R8M
Référence:
SRP7030-6R8M
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
REEL
Inductance:
6.8 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
4.5 A
Maximum DC Resistance:
60 mOhm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C