112-201BAJ-B01 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
112-201BAJ-B01
Honeywell
Thermistor 200 Ohm 20% 2-Pin Radial
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: 112201BAJB01
fournisseur:
Honeywell
Référence:
112-201BAJ-B01
COO:
PH
ECCN:
EAR99
1
Type:
NTC
Mounting:
PCB Through Hole
Accuracy:
±20 %
Sensitivity Index:
2772 K
Thermal Time Constant:
4 s
Operating Temperature:
-60 to 300 °C
Resistance @ 25C:
200 ohm
Description of Terminals:
N/A
Dimension:
1.14mm dia.