CMC10-200 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
CMC10-200
Honeywell
Res Wirewound 200 Ohm 1% 10W ±20ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: CMC10200
fournisseur:
Honeywell
Référence:
CMC10-200
EAR99
1
Technology:
Wirewound
Case Style:
Aluminum Housed
Mounting:
Flange Mount
Power Rating:
10 W
Termination Style:
Axial
Resistance Value:
200 Ohm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±20 ppm/°C