CPC60DFC by honeywell
CPC60DFC
Honeywell
Board Pressure Sensor
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Board Pressure Sensor
Search Keywords: CPC60DFC
fournisseur:
Honeywell
Référence:
CPC60DFC
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Through Hole
Accuracy:
N/A
Device Pressure Type:
Differential
Operating Pressure Range:
0 to 60 psi
Media:
N/A
Output Voltage:
Response Time:
Typical Operating Supply Voltage:
12 V
Operating Temperature:
-25 to 85 °C
Dimension:
9.91 x 20.07 x 9.91 mm