CSCA0100A000B15B01 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
CSCA0100A000B15B01
Honeywell
Open Loop Current Sensor AC/DC Current ±15V Automotive 4-Pin
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: CSCA0100A000B15B01
fournisseur:
Honeywell
Référence:
CSCA0100A000B15B01
COO:
CN
ECCN:
EAR99
25
Maximum Sensing Current:
±300 A
Sensitivity:
N/A
Output Type:
Voltage
Sensing Current Type:
AC,DC
Accuracy:
±2 %
Mounting:
Screw
Operating Temperature:
-10 to 80 °C
Operating Frequency:
50 kHz
Dimension:
40 x 35 x 29 mm