GLEA24A2A by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
GLEA24A2A
Honeywell
MICRO SWITCH™ Global Miniature Limit Switches: GLE Series, EN50047 Mounting Standard, Epoxy-Coated Zinc Housing, Side Rotary, Adjustable Roller Lever, Ø 19 mm x 6 mm [0.75 in x 0.24 in] Nylon Roller, 2NC, 2NO Double Pole Double Throw (DPDT), Snap Action, AC 15, A300; DC 13, Q300, 0.5 in - 14 NPT Triple Conduit, Operating Temperature: -40 °C to 85 °C [-40 °F to 185 °F], IP 66; NEMA 1, 4, 12, and 13, Agency Approvals: CE, CCC, CSA, UL ...
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: GLEA24A2A
fournisseur:
Honeywell
Référence:
GLEA24A2A
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Type:
Miniature
Actuator Style:
Side Rotary with Adjustable Lever
Pole Throw Configuration:
DPDT
Switch Configuration:
N.O./N.C.
Operating Force:
N/A
Dimension:
65mm x 44.3mm x 152.55mm
Maximum Current Rating:
6@120VAC A