HSCDANN030PAAA5 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
HSCDANN030PAAA5
Honeywell
TruStability® Board Mount Pressure Sensor - Compensated/Amplified: HSC Series, High Accuracy, ± 1% Total Error Band, DIP, Single Axial Barbed Port, 30 psi Absolute, Amplified Analog Output, 10% to 90% Vdd, 5 V Supply, Dry Gases Only, No Special Options
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: HSCDANN030PAAA5
fournisseur:
Honeywell
Référence:
HSCDANN030PAAA5
COO:
CN
ECCN:
EAR99
50
Mounting:
PCB Through Hole
Accuracy:
±0.25 %
Device Pressure Type:
Absolute
Operating Pressure Range:
0 to 30 psi
Media:
Air,Gas
Output Voltage:
0.5 to 4.5 V
Response Time:
1 mS
Typical Operating Supply Voltage:
5 V
Operating Temperature:
-20 to 85 °C
Dimension:
10 x 12.4 x 13.75 mm