PX3AG1BH025BSAAX by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
PX3AG1BH025BSAAX
Honeywell
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0bar to 25bar Sealed Gage
RoHS Compliant
BOX Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: PX3AG1BH025BSAAX
fournisseur:
Honeywell
Référence:
PX3AG1BH025BSAAX
COO:
CN
ECCN:
EAR99
60
Package Type:
BOX
Media:
Air,Liquid
Output Voltage:
0.5 to 4.5 V
Mounting:
Stud
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Dimension:
25.39 x 22 x 47.1mm
Device Pressure Type:
Sealed Gage
Operating Pressure Range:
0 to 25 bar
Accuracy:
±0.25 %
Typical Operating Supply Voltage:
5 V