RA30NASD151A by honeywell
RA30NASD151A
Honeywell
Res Wirewound POT 150 Ohm 10% 4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (42.07 X 42.86 X 66.68mm) Solder Lug Panel Mount
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: RA30NASD151A
fournisseur:
Honeywell
Référence:
RA30NASD151A
COO:
US
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Panel Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
4 W
Resistance Value:
150 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
42.07 x 42.86 x 66.68 mm
Operating Temperature:
-55 to 105 °C