RV4NAYSB255B by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
RV4NAYSB255B
Honeywell
Res Conductive Plastic POT 2.5M Ohm 20% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (26.99 X 27.78 X 36.12mm) Solder Lug Panel Mount
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: RV4NAYSB255B
fournisseur:
Honeywell
Référence:
RV4NAYSB255B
Yes
1
Mounting:
Panel Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
2.5 MOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
26.99 x 27.78 x 36.12 mm
Operating Temperature:
-55 to 120 °C