SSCMNNN015PA5A3 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
SSCMNNN015PA5A3
Honeywell
TruStability® Board Mount Pressure Sensor - Compensated/Amplified: SSC Series, Standard Accuracy, ± 2% Total Error Band, SMT, No Ports, 15 psi Absolute, I²C, Address 0x58 Output, 10% to 90% Vdd, 3.3 V Supply, Dry Gases Only, No Special Options
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: SSCMNNN015PA5A3
fournisseur:
Honeywell
Référence:
SSCMNNN015PA5A3
COO:
CN
ECCN:
EAR99
50
Mounting:
PCB Surface Mount
Accuracy:
±0.25 %
Device Pressure Type:
Absolute
Operating Pressure Range:
0 to 15 psi
Media:
Air,Gas
Output Voltage:
I²C
Response Time:
0.46 mS
Typical Operating Supply Voltage:
3.3 V
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Dimension:
10 x 5.44 x 13.3 mm