TBPLPNN100PGUCV by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
TBPLPNN100PGUCV
Honeywell
Basic Board Mount Pressure Sensors: TBP Series, ± 0.15% Accuracy, Compensated/Unamplified Analog mV Output, Leadless SMT, Low Profile Port, 100 psi Gage, 1.8-12V Supply, No Gel Coating in Media Path
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: TBPLPNN100PGUCV
fournisseur:
Honeywell
Référence:
TBPLPNN100PGUCV
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
PCB Surface Mount
Accuracy:
±0.15 %
Device Pressure Type:
Gage
Operating Pressure Range:
0 to 100 psi
Media:
Air,Gas
Output Voltage:
0 to 30 mV
Response Time:
N/A
Typical Operating Supply Voltage:
5 V
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Dimension:
7 x 7 x 3.84 mm