VPR10F10K by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
VPR10F10K
Honeywell
Res Wirewound 10K Ohm 5% 10W ±100ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: VPR10F10K
fournisseur:
Honeywell
Référence:
VPR10F10K
EAR99
1
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
10 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C