RSP-320-48 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
RSP-320-48
MEAN WELL
AC/DC Power Supply - 1 Output - 48V@6.7A - 321.6W. ...
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Power your device with direct current by using this RSP-320-48 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. to convert an alternating current source to a direct current supply. It has a voltage of 48 V and maximum output power of 321.6 W. This part's single output can handle a current up to 6.7 A. This part has a minimum operating temperature of -30 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: RSP32048
fournisseur:
MEAN WELL
Référence:
RSP-320-48
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
AC Input Voltage:
88 to 264 V
Dimension:
215 x 115 x 30 mm
DC Input Voltage:
124 to 370 V