3313S-1-203E
BournsTrimmer Resistor - Cermet - 20 kOhms - ±20% Tolerance - 0.125W - ±100ppm/°C - 1 Turn - Side Adjustment - J Lead - Surface Mount. ...
DESCRIPTION
The 3313S-1-203E from Bourns is surface mount cermet trimmer resistor with 20 kOhms resistance, ±20% tolerance and 0.125W power. This 1 turn, side adjustment resistor has ±100ppm/°C temperature coefficient and J lead termination. Dimensions of this resistor are: 0.142" x 0.159" Face (3.61mm x 4.05mm).