3314G-1-502E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3314G-1-502E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns - 5 X 6.2 X 2.55mm - Gull Wing - Surface Mount. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3314G1502E
Référence:
3314G-1-502E
EAR99
500
Termination Style:
Gull Wing
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
5 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
5 x 6.2 x 2.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C