4310R-101-332LF
4310R-101-332LF
en stock: 2 998
Commande min: 20
Afficher le produit
4310R-101-332 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4310R-101-332
Bourns
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole ...
Non-Compliant
TUBE Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
The 4310R-101-332 is a 10-pin thick-film molded SIP (Single In-line Package) resistor network featuring a bussed electrical configuration where resistors are connected between separate pins. This device incorporates 3,300 ohms of resistance with ±2% tolerance and operates at a maximum voltage of 100 V, with a power rating of 0.20 watt per resistor at 70°C. The resistor network exhibits a temperature coefficient of ±100 ppm/°C (for 50 O to 2.2 megaohms) and maintains superior package integrity with a low-profile design compatible with automatic insertion equipment. The product is RoHS compliant, features a copper solder-coated lead frame with novolac epoxy body, and conforms to UL94V-0 flammability standards. Common applications include DRAM circuits, SCSI termination networks, and R/2R ladder networks where precision resistor arrays are required.
Search Keywords: 4310R101332
Référence:
4310R-101-332
Unité de mesure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
ECCN:
EAR99
20
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
9
Number of Terminals:
10
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
3.3 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C