4605X-101-473LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4605X-101-473LF
Bourns
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.63W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 4605X101473LF
Référence:
4605X-101-473LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
4
Number of Terminals:
5
Power Rating:
0.63 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
47 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C