4610X-101-122LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4610X-101-122LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.25W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 4610X101122LF
Référence:
4610X-101-122LF
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
9
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
1.2 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C