4610X-101-202LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4610X-101-202LF
Bourns
Res Thick Film NET 2K Ohm 2% 1.25W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 4610X101202LF
Référence:
4610X-101-202LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
9
Number of Terminals:
10
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
2 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C