CR2010-JW-222ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR2010-JW-222ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/2 W - 2.2 Kohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 2010 - RoHS Compliant - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: CR2010JW222ELF
Référence:
CR2010-JW-222ELF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
2.2 KOhm
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
2010
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C