CRL1206-JW-R300ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CRL1206-JW-R300ELF
Bourns
Low Value Chip Resistor - 0.5W - 0.3 ohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 1206
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: CRL1206JWR300ELF
Référence:
CRL1206-JW-R300ELF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
300 MOhm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
1206
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C