CRM2010-JW-1R0ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CRM2010-JW-1R0ELF
Bourns
High Power Thick Film Chip Resistor - 1.0W - 1.0 ohms ±5% - ±200ppm/°C - 200V - SMD 2010 - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: CRM2010JW1R0ELF
Référence:
CRM2010-JW-1R0ELF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
1 Ohm
Power Rating:
1 W
Tolerance:
5 %
Case Size:
2010
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C