CST0612-FC-R0005-E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CST0612-FC-R0005-E
Bourns
Res Metal Alloy 0612 0.0005 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Wide Terminal SMD Automotive Medical T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: CST0612FCR0005E
Référence:
CST0612-FC-R0005-E
COO:
TW
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
0.5 mOhm
Power Rating:
1 W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0612
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 170 °C
Packaging:
Tape and Reel
EN STOCK: 990
Expédition today, if you order in
Buy all 990 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000