MOV-07D180K by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MOV-07D180K
Bourns
Var MOV 11VAC/14VDC 250A 18V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: MOV07D180K
Référence:
MOV-07D180K
COO:
CN
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
BULK
Varistor Voltage:
18 V
Clamping Voltage:
36 V
Clamping Current:
2.5 A
Mounting:
Through Hole
Dimension:
3.4 x 11 x 9 mm
Maximum AC Voltage Rating:
11 V
Maximum DC Voltage Rating:
14 V
Maximum Surge Current:
250 A
Lead Style:
Radial
Lead Pitch:
5 mm
Energy:
0.9 J
Size Code:
N/R
Technology:
Metal Oxide
Tolerance Voltage:
10 %
Wire Form:
Straight
EN STOCK: 936
Expédition today, if you order in
Buy all 936 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000