MOV-07D221K by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MOV-07D221K
Bourns
Var MOV 140VAC/180VDC 1200A 220V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: MOV07D221K
Référence:
MOV-07D221K
EAR99
2000
Package Type:
BULK
Varistor Voltage:
220 V
Clamping Voltage:
360 V
Clamping Current:
10 A
Dimension:
3.5 x 11 x 9 mm
Maximum AC Voltage Rating:
140 V
Maximum DC Voltage Rating:
180 V
Maximum Surge Current:
1200 A
Lead Pitch:
5 mm
Energy:
14 J
Tolerance Voltage:
10 %