MOV-07D471KTR by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MOV-07D471KTR
Bourns
Var MOV 300VAC/385VDC 1200A 470V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: MOV07D471KTR
Référence:
MOV-07D471KTR
EAR99
1500
Package Type:
REEL
Varistor Voltage:
470 V
Clamping Voltage:
775 V
Clamping Current:
10 A
Dimension:
5 x 11 x 9 mm
Maximum AC Voltage Rating:
300 V
Maximum DC Voltage Rating:
385 V
Maximum Surge Current:
1200 A
Lead Pitch:
5 mm
Energy:
30 J
Tolerance Voltage:
10 %