MOV-07D560K by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MOV-07D560K
Bourns
Var MOV 35VAC/45VDC 250A 56V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: MOV07D560K
Référence:
MOV-07D560K
EAR99
2000
Package Type:
BULK
Varistor Voltage:
56 V
Clamping Voltage:
110 V
Clamping Current:
2.5 A
Dimension:
3.9 x 11 x 9 mm
Maximum AC Voltage Rating:
35 V
Maximum DC Voltage Rating:
45 V
Maximum Surge Current:
250 A
Lead Pitch:
5 mm
Energy:
3.1 J
Tolerance Voltage:
10 %