MOV-07D751K
BournsVar MOV 460VAC/620VDC 1200A 750V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Var MOV 460VAC/620VDC 1200A 750V Thru-Hole Radial Bulk
Search Keywords: MOV07D751K
Référence:
MOV-07D751K
Référence:
1600
Package Type:
BULK
Varistor Voltage:
750 V
Clamping Voltage:
1240 V
Clamping Current:
10 A
Dimension:
6.2 x 11 x 9 mm
Maximum AC Voltage Rating:
460 V
Maximum DC Voltage Rating:
620 V
Maximum Surge Current:
1200 A
Lead Pitch:
5 mm
Energy:
38 J
Tolerance Voltage:
10 %