MOV-10D471KTR by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MOV-10D471KTR
Bourns
Var MOV 300VAC/385VDC 2500A 470V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: MOV10D471KTR
Référence:
MOV-10D471KTR
EAR99
500
Package Type:
REEL
Varistor Voltage:
470 V
Clamping Voltage:
775 V
Clamping Current:
25 A
Dimension:
7.2 x 15.5 x 12.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
300 V
Maximum DC Voltage Rating:
385 V
Maximum Surge Current:
2500 A
Lead Pitch:
7.5 mm
Energy:
70 J
Tolerance Voltage:
10 %