MOV-14D220K
BournsVar MOV 14VAC/18VDC 1000A 22V Thru-Hole Radial Bulk
RoHS Compliant
BULK Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Var MOV 14VAC/18VDC 1000A 22V Thru-Hole Radial Bulk
Search Keywords: MOV14D220K
SPÉCIFICATION
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
fournisseur:
Bourns
Référence:
MOV-14D220K
Unité de mesure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Référence:
800
Package Type:
BULK
Varistor Voltage:
22 V
Clamping Voltage:
43 V
Clamping Current:
10 A
Mounting:
Through Hole
Dimension:
3.9 x 20 x 16.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
14 V
Maximum DC Voltage Rating:
18 V
Maximum Surge Current:
1000 A
Lead Style:
Radial
Lead Pitch:
7.5 mm
Energy:
5 J
Size Code:
N/R
Technology:
Metal Oxide
Tolerance Voltage:
10 %