MOV-14D820KTR by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MOV-14D820KTR
Bourns
Var MOV 50VAC/65VDC 4500A 82V Thru-Hole Radial T/R
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: MOV14D820KTR
Référence:
MOV-14D820KTR
EAR99
500
Package Type:
REEL
Varistor Voltage:
82 V
Clamping Voltage:
135 V
Clamping Current:
50 A
Dimension:
3.8 x 20 x 16.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
50 V
Maximum DC Voltage Rating:
65 V
Maximum Surge Current:
4500 A
Lead Pitch:
7.5 mm
Energy:
22 J
Tolerance Voltage:
10 %