PVG5A103C03R00 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PVG5A103C03R00
Bourns
Trimmer Potentiometer - 10K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turns - 4.8 X 3.9 X 5.3mm - J-Hook - Surface Mount. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: PVG5A103C03R00
Référence:
PVG5A103C03R00
COO:
CR
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
REEL
Mounting:
Surface Mount
Number of Turns:
12(Elec) Tur ns
Termination Style:
J-Hook
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±150 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 3.9 x 5.3 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C