EKY-160ELL392MK40S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKY-160ELL392MK40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 3350mA 10000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: EKY160ELL392MK40S
fournisseur:
Chemi-Con
Référence:
EKY-160ELL392MK40S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
3900 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
12.5 x 40 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
16 VDC