364Y-500K by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
364Y-500K
Honeywell
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.03mm (9.53 X 4.83 X 11.05mm) Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: 364Y500K
fournisseur:
Honeywell
Référence:
364Y-500K
EAR99
1
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
25(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
500 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 4.83 x 11.05 mm