380C1250K by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
380C1250K
Honeywell
Res Conductive Plastic POT 250K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.35mm (65.07 X 27.78mm) Solder Lug Panel Mount Automotive
Non-Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 380C1250K
fournisseur:
Honeywell
Référence:
380C1250K
Unité de mesure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Panel Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
250 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
65.07 x 27.78 mm
Operating Temperature:
-55 to 120 °C